W dniach 12-13 maja na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie odbędzie się szereg koncertów:
12.05
 
Juwenalia Artystyczne są jedynym studenckim festiwalem, którego podstawowym założeniem jest nawiązanie bliskiej współpracy trzech uczelni artystycznych – Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie oraz Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza.
W tym roku studenci, dość odważnie, postanowili postawić na folklor i tradycje, które w codziennej gonitwie zdają się powoli ginąć. Poprzez odświeżenie tematów pochodzenia i kultury tradycyjnej, połączenia ich z obecnymi trendami, młode pokolenie postara się najlepiej jak potrafi skłonić widzów do chwili refleksji nad kulturą i historią miejsca, w którym żyją.
W tym roku wydarzenie tradycyjnie rozpocznie Koncert Symfoniczny, stworzony w całości przez studentów UMFC, a wykonany wraz z zaproszonymi gośćmi: Kapelą ze Wsi Warszawa, Bum Bum Orkestar, Klaudiuszem Baranem, Pawłem Gusnarem. Orkiestra festiwalowa, pod batutą Martyny Szymczak, przedstawi trzy suity tematyczne, skomponowane specjalnie na tę okazję przez Zuzannę Koziej, Dominika Lasotę i Andrzeja Karałowa. Utwory zawierają trzy myśli przewodnie: folklor ludowy, muzykę klezmerską oraz szlagiery przedwojennej Warszawy. Następnego dnia, w Sali koncertowej UMFC , Teatr Pijana Sypialnia wystawi spektakl „Łojdyrydy” .
Na scenie plenerowej (skwer im. Bohdana Wodiczki) podczas dwóch dni Juwenaliowych wystąpią Ayran, Folklomerat, Grzeczni Chłopcy, Witold Janiak Trio, Woda na Młyn, Bum Bum Orkestar oraz Gooral.
Obok muzyki na scenie pojawią się tez występy teatralne, a całą przestrzeń UMFC wypełnią obrazy, warsztaty oraz scenografia, wykonana przez młodych artystów z ASP. Uniwersyteckie patio zmieni się w park rzeźb, przywiezionych specjalnie na tę okazję.

 

Jak wyglądały Juwenalia Artystyczne do tej pory?
 • 3 odsłony festiwalu
 • 26 zespołów o zróżnicowanej tematyce wykonawczej,
  w tym 2 orkiestry symfoniczne, 3 chóry i laureat Grammy
 • 304 wykonawców
 • 1500 minut muzyki na żywo
 • Blisko 2500 uczestników
  Tegoroczna, czwarta już edycja Juwenaliów Artystycznych odbędzie się 12 i 13 maja. Gmach Uniwersytetu Muzycznego wypełni sztuka z pogranicza trzech dziedzin: muzyki, plastyki i teatru. Poprzednie odsłony wydarzenia bezsprzecznie udowodniły, że koncerty, spektakle teatralne warsztaty oraz wystawy organizowane w warszawskich uczelniach artystycznych cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem i przyciągają uwagę szerokiego grona odbiorców.
  Organizatorzy wydarzenia:
  • m. st. Warszawa
  • Porozumienie Uczelni Warszawskich
  • Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina
  • Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie
  • Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie 

 

 

 

 

 
 
 

 

 

SPEKTRUM