SPEKTRUM

Maciej Papierski

Maciej Papierski – ur. 1991, doktorant filozofii UKSW, poeta, laureat konkursu „Połów” organizowanego przez Biuro Literackie. Niebawem nakładem tego wydawnictwa ukaże się jego debiutancki tomik wierszy pt. „Zgubiona wizytówka”. Współpracuje z muzykami jako autor tekstów; opera „Kepler” Andrzeja Karałowa do jego libretta otrzymała w 2014 Proficiency Prize na międzynarodowym konkursie operowym w Miszkolcu (Węgry), zaś w październiku 2016 we wrocławskim Narodowym Forum Muzyki odbyła się prapremiera suity piosenek dla dzieci z jego tekstami i muzyką Jana Krutula, „Zagrajmy w muzykę”.

Andrzej Karałow

Andrzej Karałow (1991) – pianista i kompozytor, laureat wielu polskich i międzynarodowych konkursów oraz stypendiów. Koncertuje w kraju i za granicą. Nagrania jego kompozycji zostały opublikowane na płytach DUX, Requiem Records, Ablaze Records, czy Kronikach Warszawskiej Jesieni. Pomimo, że muzyka klasyczna jest głównym polem jego działalności, pozostaje otwarty na eksperymenty z muzyką elektroniczną oraz alternatywnymi gatunkami. Łącząc techniki i inspiracje z różnorodnych obszarów sztuki, tworzy swój unikalny język muzyczny.

Aleksandra Chmielewska

Aleksandra Chmielewska (ur. 1993) jest studentką kompozycji na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie profesora Pawła Łukaszewskiego, a także historii sztuki na Uniwersytecie Warszawskim. Laureatka wielu międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów kompozytorskich. Doskonaliła warsztat kompozytorski pod okiem takich twórców, jak Simon Steen-Andersen, Martijn Padding, Phillipe Manoury i inni. Aleksandra ma w dorobku prawykonania w Polsce, Niemczech i na Ukrainie przez m.in. Orkiestrę Symfonicznę Filharmonii Lwowskiej, Vogler Quartett, proMODERN, E-MEX Ensemble.

Żaneta Rydzewska

Żaneta Rydzewska (ur. 1991) – studentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina od 2011 r. (klasa klarnetu ad. dr. Wojciecha Mrozka), a od roku 2014 (klasa kompozycji prof. Stanisława Moryto). Laureatka Festiwalu Młodych Twórców i Festwalu Esperanto w Białymstoku, stypendystka programu J. i A. Kwaśniewskich „Młode talenty”. Laureatka konkursów kompozytorskich w kraju i zagranicą, m.in. II Międzynarodowego Konkursu Kompozytorskim „Patri Patriae” (Katowice), konkursu „Call For Scores” organizowanego przez zespół muzyki nowej AKOM Ensemble w Rotterdamie, Ogólnopolskim Konkursie Kompozytorskim „…kiedy myślę Berio…” .

Jakub Neske

Jakub Neske – kompozytor i dyrygent chóralny młodego pokolenia. Jest laureatem m.in. nagrody Maestro Ennio Morricone podczas International Competition of Choral Composition (Włochy), a także ACDA Silver Platter Award for quality repertoire (USA), Samuel Stokes’ Call for Piano Pieces (USA), Dyplomu Ministra Kultury (Polska), Konkursu „Zagraj Swój Koncert na Wembley” (Wielka Brytania), Ogólnopolskiego Festiwalu „Nadzieja” im. Jacka Kaczmarskiego, Ogólnopolskiego Konkursu „Interpretacje” i innych. Został finalistą International Choral Composition Competition (Japonia) oraz International Competition for Young Composers „Vox Juventutis” (Litwa).

Magdalena Pasternak

Absolwentka klasy fortepianu w Zespole Szkół Muzycznych I i II stopnia im. Marcina Józefa Żebrowskiego w Częstochowie. Od 2014 roku studiuje Teorię Muzyki Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina, a od 2015 roku Muzykologię na Uniwersytecie Warszawskim. Jej zainteresowania skierowane są w stronę współczesnej twórczości, z czym wiąże się współpraca (od 2015) z redakcją „Glissanda”, udział w studencko-doktoranckich konferencjach naukowych z referatami dotyczącymi XX-wiecznych kompozytorów oraz powstająca praca licencjacka na temat twórczości Györgya Ligetiego. Teorię łączy z praktyką poprzez śpiew w Chórze Katedry Warszawsko-Praskiej „Musica Sacra” prowadzonym przez Pawła Łukaszewskiego.

Przemysław Kunda

Przemysław Kunda, Ur. 1994, studiuje Reżyserię dźwięku i Teorię Muzyki na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina, członek zarządu i sekretarz Warszawskiej Sekcji Studenckiej Audio Engineering Society. Obecnie jego zainteresowania skoncentrowane są wokół nagrań muzyki współczesnej oraz realizacji warstwy dźwiękowej w spektaklach teatralnych.

Elżbieta Nowicka

Pedagog edukacji artystycznej, arteterapeutka. Interesuje się psychologią i sztuką, szczególnie procesem otwierania się ludzi i rozwoju osobistego. Uwielbia dobrą zabawę i stara się wydobywać ją z każdej wykonywanej czynności. Kocha muzykę, zwłaszcza tworzoną wspólnie, taniec i proste przyjemności (np. ciasto czekoladowe i herbatkę w dobrym towarzystwie). Pisze wiersze, bajki, piosenki i wszystkich zachęca do tworzenia. Docenia żart trafiony w punkt i uwielbia zadawać pytania. Chciałaby przeprowadzać wywiady z wszystkimi, gdyż fascynuje ją indywidualny punkt widzenia. Rysuje na wszystkim.